Játék konzol

95

Betöltés... Kérjük várjon!

Külső raktáron
Külső raktáron

Sony PlayStation 5 (PS5) Standard Edition

  • Sony PlayStation 5
  • 825 GB
  • Optikai meghajtó
248 120 Ft
Külső raktáron
Külső raktáron

Sony PlayStation 5 Slim 1TB Fehér + 2db DualSense

  • Sony PlayStation 5 Slim
  • 1.0 TB
  • Optikai meghajtó
233 090 Ft
Külső raktáron

Valve Steam Deck 512GB Fekete

  • 512 GB
296 420 Ft
Külső raktáron

Sony PlayStation 4 500GB Slim Fekete

  • Sony PlayStation 4
  • 500 GB
  • Optikai meghajtó
154 060 Ft
Külső raktáron
Külső raktáron
Külső raktáron

Sony PlayStation 5 Slim 1TB Fehér

  • Sony PlayStation 5 Slim
  • 1.0 TB
  • Optikai meghajtó
207 890 Ft
Külső raktáron
Külső raktáron

Sony PlayStation 5 Slim Digital Edition 1TB Fehér

  • Sony PlayStation 5 Slim
  • 1.0 TB
240 680 Ft
Külső raktáron
Külső raktáron

Microsoft Xbox Series X 1TB Fekete + Diablo 4

  • Xbox Series X
  • 1.0 TB
  • Optikai meghajtó
287 210 Ft
Külső raktáron

Nintendo Switch OLED 64GB Kék/Piros

  • Nintendo Switch OLED
  • 64 GB
150 280 Ft
Raktáron

Microsoft Xbox Series X 1TB

  • Xbox Series X
  • 1.0 TB
  • Optikai meghajtó
219 250 Ft
Külső raktáron

Valve Steam Deck OLED 512GB

  • 512 GB
379 050 Ft
Külső raktáron
Külső raktáron
Külső raktáron
Külső raktáron

Hogyan döntsem el, hogy melyik konzolt vegyem?

Közeleg a karácsony, ezzel egyetemben pedig egyre többen vannak, akik szeretnének a karácsonyfa alatt egy konzolt látni. Aki bejáratott gamer, ezáltal már generáció- vagy kategóriaváltásra készül, annak bizonyára nem kérdéses, hogy milyen konzolt válasszon magának, de aki ajándékba szánja – például a gyermekének vagy a barátjának –, esetleg éppen most nézegeti élete első játékgépét, annak komoly fejtörést okozhat a nagy első kiválasztása. Ha te is ebben a cipőben jársz, akkor az alábbiakban szeretnénk segítséget nyújtani a jelenleg elérhető gépekkel és a legfontosabb sajátosságokkal a középpontban!

Először is: nincs rossz választás!

Ha konzolt akarsz venni magadnak vagy valaki másnak, akkor kezdjük ott, hogy ma már nincs rossz választás! Mindegyik terméket nagynevű külföldi gyártók készítik, amelyekhez hazánkban is jelentős játékkínálat és terméktámogatás érhető el, méghozzá a megfelelő garanciális feltételek mellett. Nincsenek a hazai piacon hamisítványok – a Konzolvilágnál legalábbis garantáltan –, de nem kell attól sem tartanunk, hogy például néhány év múlva nem tudunk majd hozzá újabb játékokat venni, ez ugyanis még a kifutó szériákat sem veszélyezteti.

Ha nagy gyereknek és felnőttnek a legjobbat akarjuk!

A mai modern konzolok célközönségét rendszerint a nagyobb gyermekek és a fiatal felnőttek teszik ki, ami nem jelenti azt, hogy egy középkorú ne szórakozhatna nagyon jól az ilyen játékgépekkel, sőt! Amennyiben mi ebbe a kategóriába tartozunk, illetve a megajándékozott személy is, akkor a legjobb választás egy PlayStation 4 vagy egy Xbox One konzol lesz. A két készülék között minimális különbségek vannak, a játékkínálat pedig 90 százalékban megegyező, mindkettő kényelmes, könnyen kezelhető, egyszerűen használható és összerakható, a tudás tekintetében pedig full HD felbontásban – a PS4 Pro által már 4k-ban -, elképesztő látványvilággal képesek futtatni a videojátékokat. Mindkettő biztosítja továbbá az online játék lehetőségét, de internetezéshez és Blu-ray filmek lejátszásához egyaránt kiválóan használhatók, így nemcsak megjelenésükben, hanem tudásukban is modern és trendi gépek, a kategória jelenlegi legjobbjai.

Ha kisebb gyermeknek, játékos felnőttnek vagy lánynak keresünk konzolt!

Amennyiben egy kisebb gyermeket, egy hölgyet vagy egy gyermeklelkületű felnőttet szeretnénk meglepni egy konzollal, abban az esetben bár a fentebb említett PlayStation 4 és Xbox One is ideális választás lehet a megfelelő kiegészítőkkel – például egy Kinect szenzorral vagy egy PlayStation kamerával –, de sokkal jobb ajándék lesz egy Nintendo Wii vagy egy Wii U. Bár egyik sem egy csúcskategóriás hardver, ellenben nagyon izgalmas ügyességi-, parti- és ritmusjátékok tömege érhető el hozzájuk, méghozzá semmihez sem fogható játékélménnyel, helyenként retro hangulattal, rengeteg legendás karakterrel és hőssel a főszerepben. Amennyiben a játékosság és a csoportos szórakozás mindennél lényegesebb, a Nintendo két otthoni konzolja tökéletes ajándék lehet bárkinek.

Ha a mobilitás a legfontosabb!

Amennyiben gyermekünk vagy játékos kiszemeltünk keveset van otthon, esetleg sokat utazik, és szívesen játszik közben, akkor a mobilitás jegyében nagyszerű ajándék lehet számára egy Nintendo 3DS vagy egy PlayStation Vita kézi konzol. Mindkettőhöz rengeteg játék érkezik még mindig, de a Nintendo kis masinájára egy fokkal több, különlegessége pedig a dupla képernyős kialakítás mellett az, hogy szabad szemmel teszi elérhetővé számunkra azt a 3D-s élményt, amit normál esetben csak egy kiegészítő szemüveggel tapasztalhattunk meg korábban. A PlayStation Vita ezzel szemben egy nagyobb érintőképernyővel, valamint a keményvonalas konzolokra jellemző irányítással, illetve fejlett grafikával szolgál. Mindkét masinára elérhetők lazább hangvételű ügyességi vagy logikai címek, hovatovább keményvonalas szerepjátékok is, miközben zenét hallgathatunk és internetezhetünk is velük.

Ha olcsón akarjuk megúszni az ajándékozást!

Amennyiben biztosan játékkonzolt szeretnénk ajándékozni, és szeretnénk megmaradni egy bizonyos árkategóriában, akkor a legjobb választás még mindig a PlayStation 3 és az Xbox 360 lehetnek. A PlayStation 4 és az Xbox One elődei még mai szemmel is elragadó látványvilággal és hihetetlenül széles játékkínálattal rendelkeznek, és bár a felbontás, valamint a részletesség kapcsán biztosan számítanunk kell kompromisszumokra, de aki új még a játékvilágban, esetleg a fiatalabb korosztályhoz tartozik, az biztosan ugyanúgy örül majd egy PS3-nak és egy Xbox 360-nak is – pláne néhány jó és olcsó videojáték mellett.

4K képminőség

A 4K technológia már a 2000-es évek elején is létezett, azonban a felhasználókhoz majd 10 év múlva jutott csak el és magas ára miatt mai napig sem terjedt el széles körben, azonban az elemzők fényes jövőt jósolnak neki. A 3840×2160 pixeles felbontás gyönyörű, életteli képet biztosít.
Ha rendelkezel 4K televízióval, akkor a konzolok területén egyértelmű, hogy az Xbox One X vagy a PlayStation 4 Pro készülékeket érdemes választani, hiszen más konzolok nem támogatják a 4K felbontást. Ha a lehető legélethűbb képi élmény fontos számodra, akkor érdemes az Xbox készüléket választanod, ugyanis ez erősebb hardverrel rendelkezik, szebb a grafikája és minőségibb 4K élményt nyújt.
A Nintendo Switch nem támogatja a 4K technológiát és a cég álláspontja szerint addig nem is indulnak el ebbe az irányba, amíg a háztartások nagyobb részében nem terjedtek el a 4K televíziók. A Switch saját képernyőjén 720p felbontással, FullHD képernyőn pedig 900p minőségben jelenik meg, azonban sajátos stílussal rendelkező játékaik grafikája sokszor nem is igényli az ennél magasabb képminőséget.

Online funkciók és multiplayer játék

Mind a Microsoft, mind pedig a Sony nyitott az előfizetéses szolgáltatások irányába, ami azt jelenti, hogy ennek a költségével is számolnod kell a konzol és a játékok árán felül.
Bizonyos esetekben használhatod a gépet előfizetés nélkül is. A PlayStation-nél a multiplayer játékért kell fizetned, de a böngészőt, a különböző streaming szolgáltatásokat és nem a játékokhoz kapcsolódó online szolgáltatásokat enélkül is használhatod. Az Xbox esetében szinte az összes online funkcióhoz szükséges az előfizetés, anélkül legfeljebb single player játékokat játszhatsz.
Én úgy gondolom, hogy ha a játék élmény miatt veszel konzolt és nem asztali számítógépet, akkor mindenképpen érdemes kalkulálni az előfizetések árával, hiszen így élvezheted ki az igazi élményt, amit ezek a gépek nyújtanak. Mindkét konzol hatalmas felhasználótáborral rendelkezik világszerte, így a multiplayer játék egyedi közösségi szórakozást nyújt akár a barátaiddal játszol, akár új barátokat szerzel a világ különböző tájairól.
Konzol vásárlásnál egyébként érdemes azt is végiggondolnod, hogy a barátid és ismerőseid milyen gépen játszanak, hiszen ha a többségük Xbox-ozik, akkor érdemes lehet neked is ezt a készüléket választanod.
A Sony online szolgáltatásait a PlayStation Plus-szal érheted el évi 70 dollárért, míg az Xbox Live Gold tagság ára évi 80 dollár. A Nintendo Switchnél 30 dollárt kell fizetned egy évre, hogy elérhesd az online multiplayer lehetőségeket, a többi szolgáltatás, mint a Netflix, a YouTube vagy a digitális film kölcsönzés enélkül is elérhetőek.

Az egyes konzolokon elérhető játékok

Azt, hogy végül melyik konzolt veszed majd meg jó eséllyel befolyásolja majd az elérhető játékok könyvtára, ami készülékről készülékre változó. Sok nagyobb játék gyakran több különböző gépre is megjelenik és egyes esetekben még a cross platform mód is elérhető, amikor más konzolok játékosaival kerülhetsz szembe. Minden egyes konzol rendelkezik azonban saját exkluzív címekkel, amiket csak azon a készüléken érhetsz el.
Az Xbox One két hatalmas lövöldözős játék franchiset tudhat magáénak a Halo és a Gears of War játékok képében. Ez az egyetlen konzol, amin elérhetőek a méltán híres PC játékok: a PlayerUnknown’s Battlegrounds és a Cuphead is. További említésre méltó játékaik: versenyautós sorozatuk a Forza, Titanfall, Quantum Break, Sea of Thieves, State of Decay, Sunset Overdrive és sok más.
A PlayStation 4-et sokan emlegetik a konzol exkluzív játékok királyaként és ez az állítás egyáltalán nem megalapozatlan. Számos olyan cím érhető el kizárólag PS-re, amik gyönyörű világgal, élvezetes játékmenettel és minőségi tartalommal rendelkeznek. A God of War sorozat, Horizon: Zero Dawn, Detroit: Become Human, az egyelőre még csak beharangozott Death Stranding, The Last of Us, Uncharted; csak néhány olyan magával ragadó játék, amiket csak a PlayStation-ön érhetsz el. A Sony a verekedős játékok terén is elég erős (Street Fighter V, BlazeBlue, Guilty Gear), a japán stílus szerelmesei is megtalálhatják a számításukat (Persona 5, Danganronpa, Zero Escape), a versenyautós játékokat pedig a Gran Turismo sorozat képviseli.
A Nintendo játékkonzoljai a 3DS és a Switch olyan klasszikusokat sorakoztatnak fel, amik számtalan játékos szívét dobogtatják meg: a Mario franchise, a Zelda játékok, köztük az új The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Smash Bros., Metroid és nem utolsósorban a hatalmas sikerű Pokemon. Ha a komolyabb hangvételű játékokat kedveled, akkor valószínűleg a fentieket nem neked találták ki, azonban ha neked is meghódítják a szívedet az egyedi stílusú grafika és az imádni való karakterek, akkor ez egy erős érv lehet a Switch vagy a 3DS mellett.
Az elérhető játékokkal kapcsolatban érdemes számolnod azzal is, hogy az adott konzol kompatibilis-e a régi játékokkal (backwards compatibility). Az Xbox One támogatja az Xbox 360 játékaidat is, a PlayStation 4 nem támogatja a régebbi PS játékokat, azonban rendelkezik a PlayStation Now szolgálatással, amivel a régi készülékről tudod streamelni a játékot online kapcsolaton keresztül a PS4-re.
A játékokat sokszor megveheted lemezen is, azonban ha szeretnél olcsóbban kijönni, akkor az online vásárlás és letöltés lesz a te asztalod. Illetve ha csak most vásárolsz konzolt, akkor érdemes olyan megoldást keresned, ahol a kedvenc játékaidat már eleve a konzolhoz adják, így sokkal kedvezőbb árat kaphatsz, mint ha külön-külön vennéd meg őket.

Virtuális valóság

A virtuális valóság egy folyamatosan fejlődő technológia, de még mindig eléggé gyerekcipőben jár. Ennek ellenére egyértelmű, hogy megtalálta a helyét a játékiparban is a VR játékok formájában. A konzolgyártók közül egyedül a Sony támogatja a VR-t, ami azért is meglepő, mert egyébként a Microsoft is komolyan foglalkozik a témával.
A PlayStation VR-hoz több kiegészítőre is szükséged lesz, amiket a konzolon kívül még meg kell majd venned. A virtuális valóság kompatibilis játékok könyvtára természetesen kisebb, mint a hagyományos, de azért valamivel több, mint 100 játék közül választhatsz majd, köztük olyan címekkel, mint a The Elder Scrolls V: Skyrim.
A Nintendo álláspontja a VR tekintetében is ugyanaz, mint a 4K-nál. Amíg nincs széles körben elterjedve, addig nem foglalkoznak vele és a forrásaikkal inkább azokat a területeket erősítik, amikben már egyébként is elől járnak. Készülékeikben azonban kreatívan használják fel a fentebb már említett AR technológiát.

Melyik konzolt válasszam?

Ha eljutottál útmutatónk végére, akkor jó eséllyel már van egy kép a fejedben, hogy melyik konzol lesz számodra az ideális. Azonban ha még bizonytalan vagy, akkor egy utolsó támpontot szeretnék neked adni.Ha inkább a nagy teljesítmény és a 4K televíziódon megjelenő lélegzetelállító grafika a fontos számodra, akkor mindenképp az Xbox One X irányába érdemes nyitnod. A PlayStation 4 legnagyobb pozitívuma a szememben a sok gyönyörű és imádni való konzol exkluzív játék, amit nyújtani tud. Ha pedig valami egészen újra és merészre vágysz, sokat utazol és fontos számodra a rugalmasság, többen használjátok otthon a televíziót és nem mindig tudsz odaülni vagy kisebb gyermekek számára keresed a megfelelő konzolt, akkor vitathatatlanul a Nintendo termékei jelentik majd számodra a legjobb választást.

Xbox One X

A konzolon összesen három USB 3.0 szabványt támogató portot találunk, amelyből kettő hátul, egy pedig elöl kapott helyet. Ezeket akár külső adathordozó csatlakoztatására is felhasználhatjuk, amelyhez legalább egy 256GB-os háttértárra lesz majd szükségünk. A hátsó USB átjáróktól balra két HDMI port osztja meg a felületet, jobbra pedig egy IR vevő csatlakoztatását lehetővé tevő dugalj található. Maradt még egy digitális (optikai) audio (S/PDIF) kimenetünk és egy vezetékes hálózati csatlakozást biztosító RJ-45 Ethernet portunk.
A vezetéknélküli kapcsolatról egy kétsávos (2.4 / 5.0 GHz) 802.11ac szabványt támogató Wi-Fi modul gondoskodik, ami szükség megoldásként megfelel, de jobb eredményt érhetünk el, ha kábel segítségével csatlakoztatjuk a konzolt az internethez.

PS4 Pro teszt

A PS4 Pro (PlayStation 4 Pro) a Sony konzol-brandjének jelenlegi csúcsmodellje, amelyet az elődmodell 2013-as megjelenését követően három évvel, 2016. november 10-én mutattak be. Ahogy az elnevezés is elárulja: a PS4 Pro a PS4 felturbózott verziója. A turbó ebben az esetben erősebb hardvert jelent, ami nyers teljesítményben mérve elmarad a legfőbb riválistól (Xbox One X), de vitathatatlan érdemei közé tartozik:

  • a 4K felbontás;
  • a nagy dinamikatartomány (HDR) és;
  • a virtuális valóság (VR) támogatása.

Sokszor hangoztatott marketing kifejezésekről van szó, de érdemes néhány gondolat erejéig végigfutni, hogy pontosan miről is van szó.

4K felbontás

Lényegében egy formátumról van szó, de első sorban az ehhez kapcsolódó masszív marketing-hadjáratnak köszönhetjük, hogy ma már szinte mindenki tudja tudni véli, hogy mi is az a 4K.
A közismert értelmezés alapján a 4K lényegében a 3840 x 2160 pixel felbontást foglalja magába (sokszor hivatkoznak erre 2160p-ként is). A 4K utalhat a horizontálisan egy sorban megjelenített pixelek számára (3980 ≈ 4000) vagy arra, hogy 4K esetében négyszer több pixel jelenik meg – az annak megjelenítésére alkalmas – kijelzőn (monitor, tv, stb.), mint a manapság leginkább elterjedt FHD felbontás (1920 x 1080 p) során.

Sorry, your browser doesn't support canvas. Please try another.

BestMarkt


Pörgesd meg a kereket és nyerj!


Add meg az email címedet és teszteld a szerencsédet!